Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/setchemcom/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 464

Suyla karışabilen, yarı sentetik ve sentetik "kesme sıvıları"dır. Optimum soğutma, yağlama ve yüksek pas önleme özellikleri ile torna, frezeleme, delik açma, diş açma, taşlama, testere ile kesme gibi işlemlerde kullanılırlar.

Kapalı sistem dişliler için geliştirilmiş, ağır şartlarda çalışabilen, yüksek basınca dayanıklı, korozyon - oksidasyon önleyici ve köpük önleyici katkılar içeren üstün özellikli "dişli yağları"dır.

Plastik, kauçuk, yumuşak metal, cam ve beton kalıplamalarında "kalıp ayırıcı" olarak kullanılan silikonlu ve silikonsuz olarak iki sınıfa ayrılan ürünlerdir.

Yüksek basınca ve sıcaklığa dayanıklı özel katkılarla (EP, antikorozif, anti-wear) kuvvetlendirilmiş, ağır operasyonlarda kullanılan "saf kesme yağları"dır. Broşlama, delik açma, derin delik delme, frezeleme, kesme ve diş kesme gibi oprasyonlarda kullanılırlar.

Boru, profil, tel ve metal plakaların şekillendirilmesinde kullanılan, yüksek sıcaklık ve basınç koşullarına dayanıklı, dumanlanma yapmayan, mükemmel yüzey eldesi sağlayan, yağ alma banyosunda kolayca uzaklaştırılabilen "çekme yağları"dır.

Alümünyum, demir ve çelik yüzeylerde bulunan yağların ve kirlerin temizlenmesinde kullanılan "yağ alma sıvıları"dır.

Her türlü demir ve çelik malzemenin ara stoklaması veya taşınması sırasında hava, su, nem gibi ortam koşullarında oksitlenerek paslanmasını önleyen "koruyucu yağlar" dır.

Cam hamuru ve cam bloğunu kesme işleminde kullanılan bıçakları soğutma amacıyla geliştirilmiş, özel hidrokarbonlar, EP katkıları, yüzey aktif malzemeler ve korozyon önleyicilerin kombinasyonundan oluşmuş "cam kesme sıvıları"dır.

Köpük kesiciler, boya sökücüler, pas sökücüler, pH yükselticiler, biyosit ve dezenfektanlar.