Kesme Sıvıları

Kesme Sıvıları

Suyla karışabilen, yarı sentetik ve sentetik "kesme sıvıları"dır. Optimum soğutma, yağlama ve yüksek pas önleme özellikleri ile torna, frezeleme, delik açma, diş açma, taşlama, testere ile kesme gibi işlemlerde kullanılırlar.  
Saf Kesme Yağları

Saf Kesme Yağları

Yüksek basınca ve sıcaklığa dayanıklı özel katkılarla (EP, antikorozif, anti-wear) kuvvetlendirilmiş, ağır operasyonlarda kullanılan "saf kesme yağları"dır. Broşlama, delik açma, derin delik delme, frezeleme, kesme ve diş kesme gibi oprasyonlarda kullanılırlar.  
Koruyucu Yağlar

Koruyucu Yağlar

Her türlü demir ve çelik malzemenin ara stoklaması veya taşınması sırasında hava, su, nem gibi ortam koşullarında oksitlenerek paslanmasını önleyen "koruyucu yağlar" dır.  
Dişli Yağları

Dişli Yağları

Kapalı sistem dişliler için geliştirilmiş, ağır şartlarda çalışabilen, yüksek basınca dayanıklı, korozyon - oksidasyon önleyici ve köpük önleyici katkılar içeren üstün özellikli "dişli yağları"dır.  
Çekme ve Şekil Verme Yağları

Çekme ve Şekil Verme Yağları

Boru, profil, tel ve metal plakaların şekillendirilmesinde kullanılan, yüksek sıcaklık ve basınç koşullarına dayanıklı, dumanlanma yapmayan, mükemmel yüzey eldesi sağlayan, yağ alma banyosunda kolayca uzaklaştırılabilen "çekme yağları"dır.  
Cam Kesme Sıvıları

Cam Kesme Sıvıları

Cam hamuru ve cam bloğunu kesme işleminde kullanılan bıçakları soğutma amacıyla geliştirilmiş, özel hidrokarbonlar, EP katkıları, yüzey aktif malzemeler ve korozyon önleyicilerin kombinasyonundan oluşmuş "cam kesme sıvıları"dır.  
Kalıp Ayırıcılar

Kalıp Ayırıcılar

Plastik, kauçuk, yumuşak metal, cam ve beton kalıplamalarında "kalıp ayırıcı" olarak kullanılan silikonlu ve silikonsuz olarak iki sınıfa ayrılan ürünlerdir.  
Yağ Alma Sıvıları

Yağ Alma Sıvıları

Alümünyum, demir ve çelik yüzeylerde bulunan yağların ve kirlerin temizlenmesinde kullanılan "yağ alma sıvıları"dır.  
Yardımcılar

Yardımcılar

Köpük kesiciler, boya sökücüler, pas sökücüler, pH yükselticiler, biyosit ve dezenfektanlar.